Były rugbista pokonał wysokość 8848 metrów wchodząc po schodach. Leniwych sprawa zawstydzi jeszcze bardziej, ponieważ domorosły alpinista zrobił to z częściowym porażeniem. Przez 4 dni wspinał się po schodach, aby udowodnić, że potrafi, a przy okazji zebrać nieco pieniędzy na cele charytatywne.

Poznajcie Eda Jacksona. Zanim doszło do tragedii reprezentował walijski klub NG Dragons.  W 2017 na basenie złamał kręgosłup. W wyniku tego urazu doznał 4 kończynowego porażenia. Niedowład wyeliminował go ze sportowej kariery na zawsze. Jednak nie odebrał mu miłości do adrenaliny i aktywności fizycznej. Ed nigdy się nie poddał i już rok po wypadku wspiął się na najwyższy szczyt w Walii. Mount Snowdown sięga 1085 metrów n.p.m.

Kwarantanna i obostrzenia z nią związane nie ostudziły jego zapału do nowych wyzwań. Kiedy inni w  trakcie izolacji zajadali się chipsami i raczyli serialami na Netflixie, on postanowił zdobyć Mount Everest, bez wychodzenia z domu. 31- letni pasjonat pokonał 8848 metrową wysokość wchodząc po schodach. Podróż na szczyt domu rodziców rozpoczęła się 21 kwietnia. Przez następne 4 dni mężczyzna pokonywał trasę 89056 kroków, czyli 5566 stopni. Na szczycie został powitany przez swoich bliskich brawami, gratulacjami i szampanem.

Datki wpłacone przez internautów za sprawa akcji trafiły na konto organizacji Wings For Life. 36 tysięcy dolarów pochodzące ze zbiórki Jacksona zasiliło fundusze badań nad urazami rdzenia kręgowego.

To były dziwne, szalone, ale też wspaniałe dni. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierali moją akcję, wysyłali wiadomości lub wspierali na żywo. Zawsze marzyłem by wspiąć się na Mount Everest, ale nie myślałem, że zrobię to tuż obok sypialni rodziców”- przyznał Ed w wywiadzie dla BBC.

Zdobywca domowych szczytów ma już plan na parę następnych tygodni. Po odpoczynku nie osiądzie na laurach, a wyruszy w kolejną podróż.

-„Myślę od Tour de France dookoła kuchni rodziców, ale najpierw napiję się piwa”- żartobliwie pisał na swoim Instagramie.

Opracowanie: Katarzyna Maj

Źródło: eurosport.tvn24.pl

 

Pin It on Pinterest