Ze względu na obecną sytuację, turyści nie mogą doświadczyć osobiście przesilenia letniego w Stonehenge, które będzie miało miejsce w następnym miesiącu. Jest jednak dobra wiadomość. Tego roku więcej ludzi niż kiedykolwiek wcześniej będzie miało okazję zobaczyć to widowisko, jako że będzie ono transmitowane na żywo przez organizację English Heritage. To pierwszy raz w historii tego obiektu, kiedy coś takiego będzie miało miejsce.

Stonehenge jest niesamowicie pięknym miejscem i pierwszego dnia lata dzieje się tam coś bardzo ważnego. To wtedy na horyzoncie za kamienną budowlą pojawia się słońce, idealnie układając się za ogromnymi kamieniami.

Zeszłego lata wiele osób odwiedziło Anglię, żeby zobaczyć ten niesamowity widok. Tego roku, z powodu pandemii, raczej nie będzie takiej możliwości. Organizacja English Heritage wpadła jednak na wspaniały pomysł i: postanowiła przeprowadzić transmisję na żywo ze Stonehenge podczas przesilenia letniego.

Jeśli chcesz zobaczyć ten wyjątkowy wschód słońca, wystarczy, że odwiedzisz ich fanpage na Facebooku 21 czerwca około godziny 4:52, kiedy będzie tam wschodzić słońce (w Polsce będzie to 5:52).

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: abandonedspaces.co

Pin It on Pinterest