Ten uroczy golden retriever pokazuje, że pies to nie tylko najlepszy przyjaciel człowieka, ale i jego najlepszy sąsiad.

71-letnia Renee Hellman jest tylko jedną z wielu mieszkańców Kolorado, którzy postanowili odizolować się w swoim domu ze strachu przed zakażeniem koronawirusem. Jako że Hellman jest szczególnie narażona ze względu na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, znajduje się na kwarantannie w swoim domu seniora w Manitou Springs od ponad 3 tygodni.

Sąsiadka Hellman od ponad 10 lat, Karen Eveleth, wiedziała, że chce jakoś pomóc swojej znajomej na kwarantannie – nie wiedziała jednak jak zaproponować pomoc bez potencjalnego narażania Hellman.

W przypływie geniuszu, Eveleth nauczyła swojego psa Sundance dostarczać zakupy pod drzwi Hellman.

Sundance teraz nie tylko dostarcza jedzenie i posiłki Hellman, ale i przynosi jej pocztę ze skrytki pocztowej.

„Przygotowuję jej także posiłki, a Sundance przynosi z powrotem puste miski” – mówi Eveleth w wywiadzie z CNN. – „Jest skromnym bohaterem. Kiedy słyszy, że coś spada, od razu przybiega, żeby to podnieść, bo wie, że jego mama ma problemy z plecami. Oprócz tego odbiera pocztę. Poprosiłam listonosza, żeby zostawiał skrzynkę otwartą. Sunny ma dwójkę rodzeństwa, ale to, co robi, nie jest zapisane w ich DNA.”

Przy codziennych wizytach Sundance’a, podnoszących ją na duchu podczas izolacji, Hellman nazywa tego golden retrievera jej „skromnym bohaterem”.

 

Aleksandra Kotlęga

Źródło: goodnewsnetwork.org

 

 

Pin It on Pinterest