Widzieliśmy wiele uroczych zwierzaków z całego świata, ten jednak bije je wszystkie na głowę: puszyste, białe piórka w połączeniu ze słodkimi, małymi oczkami sprawiły, że internet oszalał na jego punkcie!

Te małe ptaki są powszechne w Europie i w Azji. Ich ogony są dłuższe niż ich malutkie ciałka. Dorosłe osobniki mierzą zaledwie 13-15 centymetrów długości, wliczając ogon, który stanowi ponad połowę.

W Japonii znajduje się wiele parków ochrony przyrody. Druga największa wyspa Japonii, Hokkaido, jest miejscem wielu rezerwatów, w tym sześciu parków narodowych i 17 quazi-narodowych i prefekturalnych. Zamieszkuje je wiele gatunków dzikich zwierząt. Niektóre z raniuszków – bo tak też nazywa się rodzina tych ptaków – mają brązowe lub szare „brwi” i więcej brązowych piór, jednak te zamieszkujące Hokkaido posiadają czysto białe główki i tułowia.

Ta cecha sprawia, że ten ptak wygląda jak latający, bawełniany wacik o czarnym ogonie i skrzydłach. Przypomina bardziej postać z kreskówki niż zwykłego ptaka. Swoim wyglądem zasłużyły sobie na unikalne imię: Shima-enaga, co dosłownie tłumaczy się na “długoogoniasty ptak wyspiarski”, co jak najbardziej jest zgodne z prawdą.

Kawiarnie wykonują nawet desery na podobieństwo tych zwierzaków!

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: https://aukod.com/japanese-bird-that-look-like-a-flying-cotton-flower-sanduni/?fbclid=IwAR3bW8lsaXu5QHvDqkb6IKESbKW1yjBEElFKu1e6FrxOJ3PRnjvNBhwiK4A

 

Pin It on Pinterest