Natura tętni życiem, jest barwna, żywa i kreatywna, dlatego nigdy nie przestaniemy się nią zachwycać. Każda pora roku przynosi odmienne zjawiska naturalne.
Mroźna zimowa pogoda stawia przed fotografami niezliczenie wiele wyzwań, jednocześnie oferując im możliwości poszerzenia swojego portfolio.

W śniegu nawet znajoma okolica może wydawać się niezwykła z odpowiedniej perspektywy, i zwykle nieciekawe krajobrazy mogą zmienić się nie do poznania w coś magicznego i surrealistycznego.

Jednak to, co uchwycił pewien fotograf z Kolorado, Eric Gross, bije na głowę większość z tego, co dotychczas widzieliśmy.

Kiedy tamtego ranka przyjechał nad jezioro Dream Lake w Parku Narodowym Gór Skalistych, zauważył wielu innych fotografów w okolicy, dlatego postanowił poszukać bardziej ustronnego miejsca nad jeziorem, żeby móc napawać się pięknym widokiem dzikiej przyrody. To co zobaczył było niezwykłe…

Internauci mogą obejrzeć ten nowy cud natury

„Podczas gdy większa część zamarzniętego jeziora była po prostu wyboista, jedna mała sekcja blisko brzegu różniła się od innych – wyglądało to tak, jak zamarznięte fale o ostrych krawędziach i stromych zboczach. Nie mogłem wyjaśnić tego, co widziałem, więc próbując wyobrazić sobie, jak mogły powstać te „zamarznięte fale”, zacząłem robić im zdjęcia. Wiele zdjęć.”

Okazuje się, że zjawisko lodowych fal nie jest tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać, zwłaszcza w Parku Narodowym Gór Skalistych.

Te niesamowite kształty nie są tylko wynikiem zwykłego zamarzania wody – na wzburzonej powierzchni zaczynają tworzyć się kryształki lodu, zanim ta kompletnie zastygnie nieruchomo.

Wielu wierzy, że jest to spowodowane synergią wody, niskich temperatur i wiatru, podczas gdy meteorolodzy utrzymują, że ten fenomen jest wynikiem dryfującego śniegu, który topnieje na powierzchni zamrożonego jeziora, a następnie zamarza i z czasem zmienia się w lód.

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: healthyfoodhouse.com

Pin It on Pinterest