Pewna międzynarodowa firma wnętrzarska wpadła na doskonały pomysł, który znacząco ułatwi życie w blokach osobom starszym. Projekt „Rest for a while” od firmy Shenzhen Jinwei Innovation Design Company to małe siedzisko na półpiętrze wbudowane w poręcz schodów.

Projekt stworzony przez chińskich projektantów jest nie tylko propozycją dla deweloperów, którzy będą stawiać nowe budynki, ale nadaje się również do budynków już istniejących. Nie jest to forma nowej mody, lecz rzeczywiste zapotrzebowanie społeczne. Długość życia w wielu krajach wydłuża się, więc zamiast odcinać seniorów od możliwości wyjścia z domu bez opieki, ławka na półpiętrze ułatwi proste aktywności takie jak wyjście do sklepu czy apteki.

„Rest for a while” świadczy również o niezwykłej pomysłowości projektantów, którzy ujrzeli możliwości tam, gdzie inni widzą przeszkody. Ten niezwykły projekt, który nie wymaga wielkich nakładów finansowych został doceniony na międzynarodowym iF Design Award 2020, w kategorii Discipline Professional Concept.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: miasto2077

Pin It on Pinterest