Prezydent Madagaskaru, Andry Rajoelina zaapelował do wszystkich państw afrykańskich, żeby wystąpiły ze Światowej Organizacji Zdrowia ze względu na złą wiarę, jaką Europa przejawia w stosunku do Afryki.

Malgaski prezydent mówi, że…  „Europa założyła organizacje z pragnieniem, aby Afrykanie pozostali od nich zależni. Afryka znalazła lekarstwo na koronawirusa, jednak Europa sądzi, że posiada monopol inteligencji i odmawia uznania tego odkrycia. W tym kontekście zachęcam wszystkie państwa afrykańskie, żeby odeszły z organizacji międzynarodowych, dzięki czemu będziemy mogli założyć nasze własne”.

Rajoelina ryzykuje swoją reputację i wiarygodność, reklamując ów medykament jako lekarstwo. Powiedział, że leczy ono COVID-19 w 10 dni.

„Nikt nie powstrzyma nas przed parciem naprzód – ani kraj, ani organizacja” – oświadczył w odpowiedzi na obawy WHO.

Powiedział, że dowód na skuteczność mikstury tkwi w „uzdrowieniu naszych pacjentów”. Nazwał ją „środkiem ochronnym i leczniczym”.

Rajoelina dodaje, że Madagaskar do tej pory odnotował 212 przypadków koronawirusa i 107 wyzdrowień. Kraj ma jeden ciężki przypadek, ale żadnego zgonu.

„Pacjenci, którzy wyzdrowieli, nie stosowali innego preparatu niż Covid-Organics” – powiedział prezydent, dodając, że jego kraj ma długą historię z medycyną tradycyjną.

„Co gdyby ten lek został odkryty przez jeden z krajów europejskich, a nie przez Madagaskar?” – kwestionuje WHO i innych sceptyków.

„Czy ludzie wątpiliby w niego równie mocno? Nie sądzę” – powiedział w wywiadach z FRANCE 24 i RFI.

Ów napój jest pozyskiwany z bylicy – rośliny o potwierdzonych właściwościach przeciwmalarycznych – i innych rodzimych ziół.

„Na czym właściwie polega problem z Covid-Organics?” – pyta.

„Być może chodzi o to, że pochodzi z Afryki?”

„Czy to możliwe, że to nie fair, że Madagaskar, 63. najuboższy kraj na świecie, wymyślił [tę recepturę], która mogłaby pomóc ocalić świat?”

Mój kraj opuści wszystkie organizacje dziś w nocy i apeluję do innych państw afrykańskich, żeby uczynili to samo, mówi Rajoelina.

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: celesylvupdates.com

Pin It on Pinterest