Chór Camden Voices wypuścił niedawno nagranie przedstawiające ich wirtualny występ w odpowiedzi na wybuch epidemii koronowirusa.
Jako że Wielka Brytania została objęta ogólnokrajową kwarantanną, w związku z czym mieszkańcy stosują się do zaleceń dystansowania społecznego i izolacji, chór nagrał cover utworu Cyndi Lauper „True Colours”, wykonany z domów członków chóru.
Od tamtej pory ich filmik stał się hitem i pojawił się w BBC World Service.
Komentując chór i występ, James powiedział:
„Śpiewam w tym chórze od ponad 4 lat i była to jedna z pierwszych rzeczy, na jakie się zdecydowałem po przeprowadzce do Londynu, jako że nie znałem praktycznie nikogo. Wiedzieliśmy, że koronawirus bardzo na nas wpłynie, i ostatecznie musieliśmy odwołać wszystkie nadchodzące występy i próby. To miało nie tylko pozwolić nam dalej śpiewać, ale i być może zainspirować innych odrobiną fajnej muzyki!”
Chór składa się z 30 osób i wystąpił w różnego rodzaju obiektach, w tym na sali koncertowej The Roundhouse, Union Chapel i Southbank Centre, a także pojawił się na ITV i BBC Radio.
Pod udostępnionym na YouTube teledysku członkowie chóru napisali –
W dobie kwarantanny, wierzymy bardziej niż kiedykolwiek w tworzenie nowych sposobów na utrzymywanie ze sobą kontaktu i robienie tego, co kochamy. Z tą myślą, oto nasze pierwsze wirtualne wykonanie cudownego utworu „True Colours”, nagrane prosto z naszych domów. Mamy nadzieję, że przyniesie ono odrobinę szczęścia i spokoju w tych szalonych czasach ? Kiedy koronawirus dotarł do Wielkiej Brytanii, nasze próby i koncerty zostały odwołane – i, jak każdy, utknęliśmy w domach, osobno. Wielu członków naszego chóru wróciło z powrotem do swoich ojczystych krajów, żeby być z rodziną i najbliższymi. Po początkowym szoku ogarnęła nas determinacja, żeby ponownie skupić naszą energię na tworzeniu czegoś pozytywnego i inspirującego dla siebie nawzajem oraz naszej społeczności. To nagranie pokazuje, co możemy osiągnąć, jeśli będziemy pracować razem, i jak możemy pokonać przeszkody z pomocą technologii i własnej wyobraźni. To 28 oddzielnych nagrań, nadesłanych z różnych części świata, połączonych w jedno – prawdziwa międzynarodowa współpraca, która jest świadectwem znaczenia muzyki w naszym życiu.
Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga
Źródła: icmp.ac.uk, environmentaljusticetv.wordpress.com