W odpowiedzi na pandemię koronawirusa, polska spółka Hemp&Wood postanowiła zmienić nieco kierunek działalności i skupić się na obszarze ochrony ludzkiego zdrowia. Hemp&Wood zaangażowała się w sprawdzenie, czy substancje aktywne zawarte w marihuanie, głównie kannabinoidy oraz terpeny, mogą być pomocne w zapobieganiu epidemii koronawirusa, a szerzej, w zwalczaniu patogenów.

„Spółka aktywnie działając w branży konopnej rozpoczęła działania związane z wykorzystaniem kanabinoidów CBD/THC przy zwalczaniu skutków oraz zapobieganiu nawrotom epidemii koronawirusa COVID-19. Działania te zostały rozpoczęte w efekcie analizy możliwości wykorzystania kompetencji Emitenta w obszarze użycia kanabinoidów CBD/THC” – podała do wiadomości w oficjalnym oświadczeniu.
Spółka poinformowała także, że marihuana może być wykorzystana na wiele sposobów. Pozyskany z niej węgiel aktywny zostanie wykorzystany do produkcji masek ochronnych, pomocnych w prewencji zachorowań na koronawirusa.

„Ustalenie możliwości wykorzystania węgla aktywnego produkowanego z paździerzy z konopi przemysłowych w filtrach do zastosowań m.in. medycznych i szpitalnych, a także maskach o stopniu filtracji bakteryjnej BFE przekraczającej 98 proc., zatrzymujących drobnoustroje chorobotwórcze oraz bakterie i wirusy (w tym koronawirusa COVID-19), przy czym prace prowadzone będą przez Emitenta we współpracy z naukowcami i/lub uczelniami oraz specjalistycznymi instytutami naukowymi” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.
W zakres działań podjętych przez Hemp&Wood wchodzi także prowadzenie badań społecznych na temat wpływu kanabinoidów CBD/THC na bakterie i wirusy, w tym koronawirusa COVID-19. Ponadto zamierza uruchomić aplikację mobilną, która będzie wspierała badania.

Hemp&Wood sprowadzi również do Polski testy na koronawirusa. 2019-nCoV Ab są pierwszymi szybkimi testami na łączne wykrywanie IgM i IgG zatwierdzonymi przez chiński National Medical Products Administration (NMPA). Dzięki temu możliwe będzie wykrycie obecności wirusa u osób z typowymi objawami, a w efekcie tego, szybko podjąć niezbędne leczenie.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródła: 420polska.pl

Pin It on Pinterest