Stado bizonów, pod koniec zeszłego roku przywrócone na ziemie Wanuskewin, powitało w Dzień Ziemi swojego pierwszego nowo narodzonego bizona.

Prezes Wanuskewin, Darlene Brander, powiedziała, że w niepewnych czasach pandemii te narodziny przypominają ludziom, że przyroda idzie naprzód i oferuje nam dary życia.

„To pierwszy bizon urodzony na ziemi przodków Wanuskewin od czasów przed podpisaniem traktatu Treaty Six w 1876 roku, i późniejszego wytępienia tego gatunku” – głosi publikacja.

To jednak nie wszystko – tej wiosny nastąpi jeszcze więcej narodzin bizonów.

Ów stado jest mieszanką genetycznie czystych bizonów ze Stanów Zjednoczonych oraz z Parku Narodowego Grasslands z południa prowincji.

Przewodniczący rady Wanuskewin Felix Thomas powiedział, że przywrócenie tych zwierząt na te ziemie było głównym filarem ostatniej kampanii pozyskiwania funduszy, oraz że organizacja z radością będzie śledzić postępy nowo narodzonego bizona.

Jak głosi publikacja, starszyzna organizacji była uradowana narodzinami.

Wanuskewin jest obecnie zamknięty w wyniku pandemii, dlatego odwiedzający będą musieli poczekać do ponownego otwarcia, aby zobaczyć młodego bizona.

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: cbc.ca

 

Pin It on Pinterest