Czym jest dom? Małą chatką w górach, luksusową rezydencją, czy ultranowoczesnym mieszkaniem w centrum miasta? A może domem jest to, co znajduje się w czterech ścianach: zapach świeżo upieczonych ciasteczek unoszący się z kuchni, uśmiech przy porannej kawie, śmiech dobiegający z podwórka, i spokój, jaki odczuwasz, kiedy kładziesz się na kanapie w salonie po ciężkim dniu?

Pewna para zdecydowała się stworzyć swój własny kąt na ziemi z dwóch pojemników transportowych, i należy przyznać, że naprawdę im się to udało!

Zamiast żyć z długami i hipoteką, Jaimie i Dave, para z hrabstwa Cowlitz, zbudowała swój dom z dwóch pojemników o długości 6 i 12 metrów. Wewnątrz mają wszystko, co potrzebują, i wypełnili to miejsce miłością oraz radością.

Jaimie mówi:

„Pomyśleliśmy, czy ciężko byłoby skleić ze sobą parę pojemników? To coś jako klocki lego, prawda?”

Kupili zatem mały kawałek ziemi i wydali około 80 tysięcy dolarów na przerobienie metalowych kontenerów na swój niesamowity dom. Wszystko zostało wykonane samodzielnie, począwszy od samej konstrukcji, kanalizacji, instalacji elektrycznej i całej pracy budowlanej.

W 10 miesięcy dom był gotowy, żeby w nim zamieszkać. I naprawdę wygląda zjawiskowo! Na górze znajduje się piękna sypialnia, poza tym dom posiada duży salon, kuchnię, spiżarnię, i łazienkę. Co więcej, ich ogród jest naprawdę magiczny!

W połowie całego procesu, Dave doznał krwotoku śródczaszkowego. Jednak dzięki wsparciu i sile żony, wspólnie zdołali pokonać tę przeszkodę i nie poddali się. Budowa domu tak naprawdę była dla Dave’a ważną częścią powrotu do zdrowia!

Jaimie mówi z uśmiechem, że była to cenna, choć trudna lekcja:

„Myślę, że czegoś nas to nauczyło: możemy dokonać rzeczy, które są bardzo, bardzo trudne, i że jeśli będziemy działać razem, bez wątpienia możemy to osiągnąć.”

Obejrzyj poniższy filmik, żeby dowiedzieć się więcej:

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: healthyfoodhouse.com

 

 

Pin It on Pinterest