Brytyjska artystka Olivia Kemp ma talent do rysowania niezwykle szczegółowych, wielkogabarytowych ilustracji (https://www.designboom.com/tag/illustration/), które są rozsiane po ścianach jej pracowni. W całości, pokazują mistyczne krajobrazy stworzone z fotografii, szkiców obserwacyjnych, i jej własnych wspomnień z odbytych podróży.

Rezygnując z kolorów, Kemp skupia się na bogactwie detali i tekstur, jakie może osiągnąć za pomocą linii. Skrupulatnie rysuje kontury i cienie każdego elementu swoich obrazów, a wykonanie jednego z tych dzieł zajmuje jej kilka miesięcy. W jej najnowszym rysunku o nazwie “Only then, we’ll leave the woods” (ang. Tylko wtedy opuścimy las), widzimy gęsty las, w którym znajduje się sieć domków na drzewie, połączonych ze sobą mostami i pasażami.

Inne prace Kemp zawierają także krajobrazy zainspirowane podróżami artystki na Maltę i do Bawarii. Obraz “Ascending the high pass” (ang. Wspinanie się na wysoki przesmyk) powstał na podstawie jej szkiców przedstawiających zamki w Bawarii, i przedstawia miasto na zboczu wzgórza, a w nim wieże, klify, łuki, mosty i tunele, łączące różne budowle. Z kolei w swoim obrazie zainspirowanym Maltą, “Melita, Maleth”, Kemp skupia się na egzotycznym życiu roślin krajów śródziemnomorskich, ukazując niezwykle szczegółowo zielony ogród pełen kaktusów i roślinności na tle pradawnej osady.

 

 

 

 

 

 

Tłumaczenie: Ola Kotlęga

Źródło: www.designboom.com

https://www.designboom.com/art/olivia-kemp-illustrations-ink-drawings-detail-03-11-2019/

 

 

Pin It on Pinterest