Kwiaty symbolizują miłość, piękno i czystość, i od zawsze były obiektem zachwytu. Nawet dostrzeżenie jednego kwiatka daje radość, wyobraźcie sobie jednak eksplozję emocji, jaką powoduje całe pole kwiatów!

Kwiaty są niezwykle ważne w kulturze Japonii, toteż w tym kraju znajduje się wiele łąk, zarówno będących własnością prywatną, jak i rządową jako atrakcja turystyczna.

Wielu zagranicznych i krajowych turystów uwielbia odwiedzać te kolorowe kawałki nieba i zachwycać się pięknem kwiatów.

Jeśli kiedykolwiek odwiedzisz Japonię, upewnij się, że nie przegapisz okazji na zobaczenie parku Hitachi. Położone blisko Mito w prefekturze Ibaraki, zaledwie dwie godziny drogi od Tokio, to miejsce zajmuje ponad 75 hektarów i jest bogate w różnego rodzaju kwieciste atrakcje.

Znajduje się tam również park rozrywki, szlak pieszy i ścieżki rowerowe, oraz diabelski młyn, sięgający 30 metrów nad poziomem morza.

W parku kwitnie wiele różnych sezonowych kwiatów, chociażby milion żonkili, róż i 170 odmian tulipanów. Prawdziwa magia ma jednak miejsce podczas tzw. „Harmonii Nemofilii” w okresie między końcem kwietnia a połową maja, kiedy to zakwita całe pole nemofilii.

4,5 miliona nemofilii pokrywa obszar 3 hektarów wzgórz Miharashi, tworząc kwiecisty, niebieski dywan. To miejsce oczarowało każdego, kto je odwiedził – piękne, delikatne kwiaty wśród naturalnej scenerii wzgórz to bez wątpienia coś, co warto zobaczyć.

Park zwykle jest otwarty od 9:30 do 17:00 z wyjątkiem poniedziałków, jednak dni otwarcia zmieniają się w sezonie szczytu.

Choć park Hitachi jest aktualnie zamknięty ze względu na pandemię, nadal możemy podziwiać to miejsce i zaplanować wycieczkę na następną wiosnę!

Porcelanki są rodzime dla Ameryki Północnej i są bardzo łatwe w hodowli. Nazwa pochodzi z łacińskiego słowa nemus, które oznacza „zagajnik” lub „leśną polanę”, i greckiego philos, które znaczy „kochający”.

Można je siać wczesną wiosną, należy także często je podlewać przez pierwsze 6 tygodni kiełkowania. Kiedy zakwitną, ogranicz podlewanie, i ciesz się pięknymi kwiatami.

Kto nie byłby zachwycony tym bajkowym polem niebieskich kwiatów?

 

 

 

 

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło:   healthyfoodhouse.com

Pin It on Pinterest