Czy słyszałeś kiedyś o quokkach? Jeśli nie, to nie dane ci było zobaczyć najbardziej radosnego uśmiechu, jaki istnieje! Jeśli potrzebujesz szybkiej poprawy nastroju, zdjęcia tych szczęśliwych dzikich zwierzaków to coś, czego szukasz.

Albo, jeszcze lepiej, możesz także odwiedzić wyspy Rottnest Island i Bald Island w Australii i spotkać je na żywo!

Ich intrygujący uśmiech to coś, dzięki czemu stały się popularne na całym świecie. Quokki należą do tej samej rodziny, co kangury i walabie, czyli torbaczy.

Żyją do 10 lat, prowadzą głównie nocny tryb życia. Są roślinożerne, urocze, i nie boją się ludzi, do tego są niezwykle fotogeniczne.

Są bardzo przyjazne, dlatego wszyscy turyści odwiedzający Rottnest uwielbiają robić sobie z nimi zdjęcia. Quokki pozują i robią miny podobne do ludzkich, dlatego świetnie nadają się do selfie!

Selfie Quokki stało się jeszcze bardziej popularne po tym, jak Roger Federer zrobił je z jednym z tych torbaczy.

Populacja tych zwierząt zmniejsza się, głównie z powodu drapieżników, takich jak lisy i koty, które przemieszczają się na tereny zamieszkiwane przez quokki, dlatego nie mogą być zwierzętami domowymi. Z powodu ich statusu ochrony, karmienie, a nawet dotykanie ich grozi mandatem wynoszącym nawet do 300 dolarów australijskich (800 PLN). Oprócz tego, te rozkoszne zwierzątka z szerokim uśmiechem nie są całkiem bezbronne, a ich ostre ząbki są ich największą bronią.

Ale jak tu odmówić ich uśmiechniętym pyszczkom?

Daj się przytulić!

 

Źródło: healthyfoodhouse.com

Pin It on Pinterest