Pandemia, która sparaliżowała świat, przypomniała nam, że natura jest magiczna, i nigdy nie powinniśmy przestawać cieszyć się jej rozkoszami. Fotografowie przyrody i dzikich zwierząt z powodzeniem dostarczali nam rozrywki w czasie trwania kwarantanny, gdy żadne z nas nie mogło podróżować. Swoimi zdjęciami pozwalali nam podziwiać piękno natury bez wychodzenia z domu, zarażając optymizmem.

Japonia to kraj kwitnącej wiśni, i każdej wiosny odwiedzający tłumnie przybywają do miasta Nara, dawnej stolicy Japonii, żeby podziwiać różowe kwiaty.

Niedawno fotografie pokazujące jelenie wschodnie, napawające się ciszą w pustym parku Nary, wykonane przez japońskiego fotografa o imieniu Kazuki Ikeda, zachwyciły internautów.

Park powstał w 1880, jest więc jednym z najstarszych w Japonii. Położony jest u stóp góry Wakakusa, i znajduje się na liście „Malowniczych Miejsc”, wyznaczonej przez Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii (MEXT).

W parku żyje ponad 1200 dzikich, żyjących na wolności jeleni wschodnich, i rośnie tam 1700 wiśni.

Jeleń wschodni uważany był w miejscowej tradycji za święte zwierzę, jako że Takemikazuchi-no-Mikoto, jeden z czterech bogów z sanktuarium Kasuga, pojawił się na górze Wakakusa na grzbiecie białego jelenia. Zabicie jednego z tych zwierząt było karane śmiercią aż do 1637 roku.

Po II Wojnie Światowej, jelenie straciły swój status świętych i zostały objęte ochroną jako skarb narodowy. Są dobrze zaznajomione z odwiedzającymi park, nie są płochliwe, i podobno nauczyły się nawet, żeby pochylić łeb w pokłonie, kiedy chcą zostać nakarmione.

Turyści tego parku mogą je karmić specjalnymi krakersami dla jeleni, odwiedzić niektóre z zabytkowych świątyń, i zobaczyć piękne, kwitnące kwiaty wiśni. Park o każdej porze roku wygląda pięknie, jednak podczas sezonu kwitnienia wiśni zamienia się baśniową krainę.

W wyniku globalnej pandemii liczba odwiedzających musiała zostać znacznie ograniczona, dlatego jelenie zaczęły opuszczać park i krążyć ulicami miasta w poszukiwaniu pożywienia. Jednak w kwietniu miejscowi zaczęli ponownie odwiedzać park, i jelenie wróciły do swojego naturalnego siedliska.

View this post on Instagram

?? ・ The video I posted before, many people think that it was taken with a professional camera, but I am shooting with iPhone 11 Pro. 以前に投稿した動画ですが、プロ用の一眼カメラで撮ったと思われる方も多いのですが、実は・・・iPhone 11 Proで撮っています。 ・ #shotoniphone #iphone11pro #iphone #iphone11fans #apple #beautifuljapan #japanstyle #japanculture #japanesestyle #japanprewedding #japaneseculture #japantrip #japanphoto #japanlife #japan_vacations #japanesebeauty #ilovejapan #japantravel #thisisjapan #traveljapan #japantrip2021 #japanholiday #travel #travelgram #traveling #nara #narajapan #narapark #nara_landscape_heritage #japanweddingphotographer

A post shared by 和装写真・結婚式カメラマン・キキフォトワークス (@kikiphotoworks) on

 

Ikeda wybrał się do parku, żeby zrobić zdjęcia młodej parze, i sfilmował jelenie cieszące się przyrodą pod kwitnącymi drzewami.

A one skradły całe show! Nagranie rozeszło się po internecie z prędkością błyskawicy, a ludzie byli pod wrażeniem spokoju, z jakim zwierzęta odpoczywały pod kwitnącymi drzewami, pasąc się na usianej różowymi płatkami ziemi.

Ikeda ma nadzieję z pomocą swoich filmików i zdjęć zachęcić więcej osób do odwiedzenia parku i podziwiania fascynujących widoków, jakie oferuje.

Powiedział: „Pandemia to udręka dla ludzi na całym świecie. Mam nadzieję, że to nagranie sprawi, że poczują się nieco lepiej.”

 

Tłumaczenie: Ola Kotlęga

Źródło: healthyfoodhouse.com

 

Pin It on Pinterest