Można by pomyśleć, że kiedy pojawiły się włosy we wszystkich kolorach tęczy, widzieliśmy już wszystko – nikt jednak nie przewidział najnowszego trendu, czyli włosów w odcieniach holograficznych.

Cechujące się wielowymiarowymi, metalicznymi lub pastelowymi odcieniami, kosmyki zdają się zmieniać kolor pod różnym kątem. Według wywiadu przeprowadzonego przez Modern Salon z Chialą Marvici, fryzjerką specjalizującą się w farbowaniu włosów, ten holograficzny trend osiąga się przy użyciu techniki zwanej Hand Pressed Coloring.

Technika Hand Pressed Coloring została opracowana w oparciu o metody wykorzystywane w druku sitowym. Stylista maluje różne wzory na szkle akrylowym, następnie umieszcza na nie partię włosów, przenosząc farbę na kosmyki. Proces ten zostaje powtórzony przy użyciu pastelowych barw różu, niebieskiego i lawendowego na różnych partiach włosów, lub powtórnie na tej samej partii, żeby uzyskać różnorodną intensywność koloru. Technika ta zajmuje mniej czasu niż tradycyjne metody aplikacji farby, chociażby przy użyciu folii, lub tzw. balejaż, i daje fryzjerowi większą kontrolę nad efektem końcowym.

Do tej pory Marvici przekazała tę technikę jedynie garstce fryzjerów, jednak jesteśmy pewni, że wieść szybko się rozejdzie. Niestety, aby uzyskać holograficzne kolory na włosach, włosy klientki muszą być koloru blond lub siwego, dlatego miej to na uwadze, zanim wybierzesz się do salonu. Jeśli jednak się odważysz, efekt będzie niesamowity – włosy wyglądają, jak posypane czarodziejskim pyłem wróżki.

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: mysticalraven.com

 

Pin It on Pinterest