Musi być jakiś powód, dla którego mówi się nieraz „jestem tak szczęśliwy, że mógłbym latać”. Często kojarzymy szczęście z uniesieniem, a wolność, jaką oferuje niebo, nie sposób opisać słowami.

Cóż, pewien ptak jest na to żywym dowodem! Karen Munro nie wiedziała, że zrobiła to zdjęcie, dopóki nie odtworzyła rolki z aparatu.

W 2018 roku, kiedy była na rejsie w okolicach wyspy Stroma wzdłuż wybrzeża Szkocji, uznała, że przez brzydką pogodę nie zrobiła żadnych dobrych zdjęć. Ku swojemu zdziwieniu odkryła jednak, że udało jej się uwiecznić „najszczęśliwszego ptaka na świecie”!

Wspomina:

„Kiedy wróciłam do domu, zaczęłam przeglądać zdjęcia, z których większość to nie było nic specjalnego, ponieważ oświetlenie tamtego dnia było wyjątkowo kiepskie. Odkryłam jednak coś, co sprawiło, że się zaśmiałam – ten fulmar wyglądał, jakby się uśmiechał i dobrze się bawił.”

Fulmar, rodzaj szaro-białego ptaka morskiego, zdaje się cieszyć lotem.

Czysta radość uwieczniona na zdjęciu!

Munro dodaje:

„Fulmary często szybują obok łodzi, ale ten dopiero co wzniósł się w powietrze z wody i podczas lotu próbował się otrząsnąć, żeby wysuszyć pióra. To zawsze świetne uczucie, uchwycić coś innego. Przez ostatnie kilka dni wiele osób komentowało pod „zdjęciem szczęśliwego ptaka”, że uśmiechnęli się na jego widok.”

Użytkownicy Instagrama pokochali to zdjęcie, i jeden z nich skomentował, że to „ciekawy styl latania”. Munro odpowiedziała, że według niej ptak „tak naprawdę otrząsał się, żeby wysuszyć pióra”.

Bez względu na przyczynę, ten uszczęśliwiony fulmar poprawił nam humor!

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: healthyfoodhouse.com

Pin It on Pinterest