Podczas dwóch miesięcy izolacji w wyniku wybuchu pandemii, Włosi robią co mogą, żeby wesprzeć siebie nawzajem i pokazać, że silny duch ich kraju przetrwa ten kryzys. Nagrania Włochów śpiewających hymn państwowy ze swoich balkonów, oklaskujących lekarzy i koncertujących w odosobnieniu obiegły cały świat.

Nowym hitem włoskich mediów stało się nagranie tajemniczej kobiety z miasta Lecce. Pokazuje ubraną na czarno panią, wykonującą z pasją taniec ludowy na Piazza Sant’Oronto, tak jakby chciała doprowadzić do upadku „złe moce” koronawirusa. Jej taniec został nagrany przez mężczyznę mieszkającego w pobliżu i udostępniony na Facebooku. Znany reżyser Roberto Leone, który przechodził przez ten plac w tym samym czasie, również nagrał tańczącą kobietę i zawarł materiał w filmiku o mieście Lecce podczas kwarantanny. Wrzucił go na YouTube i nazwał „D’Incanto la pizzica”.

 

Taniec kobiety wzbudził podziw u Włochów, i niektóre media nazwały go egzorcystycznym tańcem przeciwko koronawirusowi. Jednak niektórzy mieszkańcy Lecce skrytykowali tancerkę za złamanie zakazu opuszczania domu. Niektórzy z nich nawet stwierdzili, że mają nadzieję, że dostanie mandat za to wykroczenie.

W odpowiedzi na tę krytykę krewni tancerki odpowiedzieli, że mieszka ona 40 metrów od placu, dlatego nie naruszyła reguły, która zabrania oddalania się na więcej niż 200 metrów od miejsca zamieszkania.

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: mbs.news, YouTube

Pin It on Pinterest