Nowoczesna technologia zrewolucjonizowała wszystkie aspekty naszego życia. Drony są tego przykładem. Choć wielu postrzega je jako zbędną zabawkę, tak naprawdę wynalezienie ich spowodowało radykalną zmianę na przykład w fotografii lotniczej.

Oferują one fascynujący widok z lotu ptaka na krajobrazy, rozległe obszary, niebezpieczne tereny i odległe horyzonty. Oprócz spektakularnych materiałów, które tworzą, drony są bardzo łatwe w obsłudze.

David Kaszlikowski to znana osobistość w świecie fotografii, którego prace były wielokrotnie nagradzane. Jego specjalnością są góry, posiada także wiedzę z zakresu fotografii podwodnej i lotniczej. To, co znalazł z pomocą swojego drona w Himalajach, zadziwiło internautów.

Himalaje są jednym z najbardziej malowniczych miejsc na Ziemi, a zarazem obszarem o dużym zróżnicowaniu biologicznym. Znajduje się tam około 15 tysięcy lodowców, wiele z nich ogromnych rozmiarów, i nie wszystkie jak dotąd zostały odkryte. To właśnie na jeden z takich ukrytych skarbów natrafił polski fotograf, szukając idealnego miejsca na kręcenie swojego filmu dokumentalnego pt.: „K2 Touching the Sky”. Skierował swojego drona DJI Phantom nad górę K2, drugi najwyższy szczyt na Ziemi.

To tam, blisko Concordii, obszaru pod samą górą, u styku dwóch lodowców – Baltoro i Godwin-Austen – natknął się na inny, nowy lodowiec, otoczony szerokim na 20 metrów zbiornikiem wodnym.

Kaszlikowski pisze:

„To miejsce było wyjątkowe, lodowiec topniał, zmieniając swój kształt z dnia na dzień. To było oczywiste, że nikt nie zrobi takiego samego zdjęcia za jakiś czas, bo to miejsce już nigdy nie będzie wyglądać tak samo o innej porze.”

Ten topniejący lodowiec to niezaprzeczalnie malowniczy widok!

Mężczyzna postanowił udać się w tamto miejsce z przewodnikiem, chcąc uchwycić ten surrealistyczny krajobraz.

David był zafascynowany i dumny z tak wyjątkowego dzieła sztuki, które udało mu się uchwycić. Tłumaczy, że szczyty, choć bez wątpienia piękne, są nadmiernie eksploatowane na zdjęciach – dlatego też chciał stworzyć coś innego.

Jak twierdzi, fotograf powinien zachować swój styl i słuchać intuicji:

„W dzisiejszych czasach, z dostępem do sprzętu i zaawansowanych narzędzi, znacznie łatwiej uzyskać przyzwoite wyniki. Ale jedno pozostaje bez zmian – musisz podążać za swoim nosem i wizją.”

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga
Źródło: healthyfoodhouse.com

Pin It on Pinterest