Czy słyszałeś kiedyś o zatoce Homebush Bay w Sydney? O miejscu, który sprawia, że twoje serce potrafi zgubić swój rytm? Miejscu, w którym skończyło wiele imponujących, opuszczonych statków z XX wieku? Jeżeli to dla ciebie nowość, przygotuj się na szok na widok tego konkretnego statku, który znajduje się właśnie we wspomnianej zatoce.

SS Ayrfield to jeden z opuszczonych statków, który stanowi naprawdę zdumiewający widok. Teraz na tym 102-letnim, ważącym 1140 ton okręcie, panuje bujna roślinność. Drzewa namorzynowe znalazły sposób na dostanie się na pokład, czemu statek zawdzięcza swoją nazwę: “Las na wodzie”. Jak zobaczysz na zdjęciach, on rzeczywiście tak wygląda!

SS Ayrfield ma ciekawą historię. Ten statek służył jako węglowiec na 60-milowym odcinku między Newcastle a Sydney. Przede wszystkim dostarczał zapasy amerykańskim żołnierzom na Pacyfiku. W 1972 został sprowadzony do Zatoki, żeby mógł zostać rozebrany. Jednak w tamtym czasie zatoka nie była już stocznią dla wraków, dlatego ten i inne statki, które służyły podczas II Wojny Światowej, zostały pozostawione same sobie. Nie minęło dużo czasu, zanim natura zajęła się tymi konstrukcjami.

SS Ayrfield to zdecydowanie widok warty zobaczenia! 

Źródło: abandonedspaces.co

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Pin It on Pinterest