25 kwietnia 2020 r. Pluton – planeta śmierci i transformacji – weszła w proces zwany przez astrologów retrogradacją. To doskonała okazja, żebyby zmierzyć się ze swoją cieniem. Władca podziemi wzywa nas do spojrzenia na nasze życie i uwolnienia się od wszystkiego, co nam już nie służy i blokuje nasz rozwój.

Retrogradacja Plutona to szansa na uwolnienie się od starych schematów działania i myślenia. Może dotyczyć zarówno obszaru relacji, pracy, finansów jak i tak podstawowych rzeczy jak używki czy dieta. Pluton niszczy stare struktury, by pomóc nam wejść na wyższy poziom. Aby lepiej zrozumieć naturę Plutona, pomyśl o wężu zrzucającym skórę lub gąsienicy, przepoczwarzającej się w motyla. Potęga transformacji polega właśnie na tym, by porzucić starą skórę i rozwinąć skrzydła.

Jak się do tego przygotować?

Przede wszystkim zaufaj procesowi transformacji i poddaj się jej. Tegoroczna retrogradacja Plutona ma mocne wsparcie od planety szczęścia i pomyślności – Jowisza, z którym tworzy koniunkcję. Ten aspekt przyniesie uśmiech losu nawet w najtrudniejszych chwilach.

Jeśli kompulsywne zachowania są w twoim życiu obecne – Pluton w retrogradacji pomoże ci się z tym uporać. Podobnie jak karta Diabła w tarocie – symbolizuje wszelkie słabości, obsesje i uzależnienia. Jednocześnie też przypomina, że oto najwyższy czas, aby zając się uzależnieniem i wziąć odpowiedzialność za swoje życie. A to nie zawsze jest przyjemne. Detoks bywa bolesny.

Nie zawsze przyjemnie

To może oznaczać otwarcie się na swoje najciemniejsze sekrety, znalezienie źródła problemów, wykonanie uzdrawiającej pracy samodzielnie lub z pomocą terapeuty. Jeżeli tylko zaczniesz nad sobą pracować – Pluton obdarzy cię determinacją i siłą, aby przezwyciężyć wszelkie trudności i pójść naprzód. Energia planety transformacji może sprawić, że staniesz się brutalnie szczery i uczciwy względem siebie. Zamiast ukrywać, to co niełatwe i brzydkie, przyznasz się przed sobą, że masz z czymś problem. Jeżeli jednak będziesz mieć problem z nazwaniem tego, co się z dzieje – spróbuj poćwiczyć świadomy kontakt ze swoim ciałem i odczuciami. Pomogą w tym wszelkie formy pracy z oddechem, joga, ćwiczenia, medytacje uważności, czy zwykłe prowadzenie dziennika.

Przyśpiesz proces

Dobrym pomysłem w tym czasie jest uporządkowanie swojej przestrzeni i oczyszczenie jej ze zbędnych rzeczy. W ten sposób pozbywasz się starej i niepotrzebnej energii, a otwierasz na to, co nowe i dobre. Dzięki porządkom tworzysz przestrzeń dla spokoju i harmonii. Nie bój się pozamykać pewnych rozdziałów swojego życia , które od lat odsuwałeś na „kiedyś”.

Aby zmienić na lepsze swoje życie, musisz pozwolić odejść wszystkiemu, co już od dłuższego czasu stoi w miejscu i jest ciężarem. To może dotyczyć wszystkiego: ludzi, nawyków czy stosowanych od lat mechanizmów ucieczek. Może czujesz, że ktoś wciąż tobą manipuluje lub nadmiernie cię kontroluje? Może nadszedł czas, aby pozwolić mu odejść? A może zdałeś sobie sprawę, że sam za bardzo próbujesz kontrolować innych i nadeszła pora odpuścić? Pluton w retrogradacji przynosi potrzebne zakończenia, abyś mógł ruszyć w lepszym kierunku. Wszystko co dobre, jest przed tobą. Aby zaprosić to do życia nie walcz, tylko poddaj się energii zmiany.

Pluton będzie w retrogradacji do 4 października. Będzie to czas zakończeń, transformacji i odrodzenia, a także prawdziwa lekcja odpuszczania.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: astromagia.pl

 

 

Pin It on Pinterest