Oto innowacyjny sposób na uszczęśliwienie pszczół – w 100% biodegradowalne maseczki z nasionami kwiatów, gotowe do posadzenia! Kobieta stojąca za tym pomysłem, Marianne de Groot-Pons, grafik mieszkający i pracujący w Utrechcie w Holandii, na swojej stronie pisze:

Przez wszystkie ostatnie lata pracowałam jako grafik i wykorzystałam tak wiele zasobów Natury, żeby móc tworzyć moje rysunki (zwłaszcza papier), więc chciałam jej to jakoś zrekompensować. Tygodniami wpadałam na niebieskie, jednorazowe maski, rzucane na ulice i chodniki, więc pewnego ranka obudziłam się z myślą o biodegradowalnej masce na twarz z nasionami kwiatów. W ten sposób ziemia pozostaje szczęśliwa, pszczoły, przyroda i ludzie również są zadowoleni. Sprzedaję teraz maseczki o imieniu Marie Bee Bloom. A świat rozkwitnie!

W jakim stopniu te maski naprawdę chronią? Czy zostały sprawdzone? Ta maska ​​na twarz chroni tak samo jak domowe maski z tkaniny. Oznacza to, że mogą być używane w połączeniu z inną maską dla większej ochrony. Materiał to papier ryżowy i zawiera nawet widoczne nasiona kwiatów. Wyprodukowano je w małym warsztacie w Holandii. Zamiast gumek mają miękkie sznurki z czystej owczej wełny. Nasiona kwiatów pozostają w masce za pomocą specjalnego kleju wykonanego z wody i skrobi ziemniaczanej. Oprócz wszystkich innych trwałych materiałów, z których wykonana jest biodegradowalna maska, nawet logo jest napisane specjalnym atramentem. Żeby uzyskać najlepsze wyniki,  po użyciu maski  należy zakopać w ogrodzie lub w dużym garnku z ziemią. Możemy je oczywiście wyrzucić do kosza i same się rozłożą na wysypisku, na które trafią, ale tam najprawdopodobniej nie będą miały okazji zamienić tych nasion w piękne kwiaty.

Źródło: tekdeeps.com

Pin It on Pinterest