Anke Chen, znana też jako „Encore Chen” [ang. encore – bis – przyp. tłum.], jest grającym na pianinie geniuszem muzycznym z Tianjin w północno-wschodnich Chinach, a jej talent już od kilku lat zachwyca słuchaczy z całego świata.

Anke Chen gra z pasją i osobowością. Urodzona w 2011 roku, Chen rozpoczęła swoją karierę muzyczną już jako 4-latka. Ćwiczy 4 godziny dziennie i pojawiła się w serialu telewizyjnym „Amazing Kids”. Chińskie media nazywają ją „współczesnym Mozartem”.

 

Podczas swojej gry Chen często się uśmiecha – najwyraźniej bardzo lubi to, co robi. Po jej wywiadzie w telewizji, jej fani stwierdzili: „Ona absolutnie uwielbia to, co gra, i można to usłyszeć w jej muzyce”.

W wieku 6 lat Chen pojawiła się w programie telewizyjnym „Little Big Shots” w Australii, co możemy zobaczyć w nagraniu poniżej. Jej występ rozpoczyna się od 3:07 po wywiadzie z gospodarzem programu. Jej wykonanie zdobyło dużą popularność i zostało obejrzane na całym świecie. W filmiku w pewnym momencie widzimy ujęcie z góry, które pokazuje, z jaką prędkością palce Chen suną po klawiszach pianina w trakcie wykonywania „Flight of the Bumblebee”.

 

Jeśli chcecie zobaczyć więcej utworów w wykonaniu tej młodej artystki, koniecznie odwiedźcie jej kanał na YouTubie.

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło:  themusicman.uk/anke-chen/

 

Pin It on Pinterest